دیروز جمعه ۱۴ مرداد کارگروه مشترک حفاظت از منابع آب و معاون شن و ماسه شهرستان ازنا به ریاست مهندس فاتحی فرماندار ازنا و با حضور روئسای ادارات شهرستان عضو در کارگروه در محل فرمانداری برگزار شد. فرماندار ازنا در این جلسه با تاکید بر لزوم رعایت حریم رودخانه ، جلوگیری از تصرفات غیرقانونی را […]

دیروز جمعه ۱۴ مرداد کارگروه مشترک حفاظت از منابع آب و معاون شن و ماسه شهرستان ازنا به ریاست مهندس فاتحی فرماندار ازنا و با حضور روئسای ادارات شهرستان عضو در کارگروه در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار ازنا در این جلسه با تاکید بر لزوم رعایت حریم رودخانه ، جلوگیری از تصرفات غیرقانونی را وظیفه قانونی همه دستگاه های عضو کارگروه دانست و خواستار اهتمام آنها در این زمینه شد.

مهندس فاتحی تاکید کرد ؛ برداشت شن و ماسه فقط از طریق معادن کوهی صورت پذیرد و به هیچ عنوان اجازه برداشت از رودخانه را جز در موارد خاص و با مجوز کارگروه نخواهیم داد و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهیم کرد.

فاتحی فرماندار ازنا تاکید کرد ؛ روال گذشته غیرقانونی و خلاف مصالح شهرستان در حوزه آبخیزداری و زیست محیطی بوده است و دیگر اجازه برداشت از رودخانه را به جهت حفظ منابع خدادادی و حفاظت از اکوسیستم طبیعی منطقه دره تخت و کمندان را به هیچ کس نخواهیم داد.

وی گفت ؛ لطف مکرری که در گذشته توسط مقامات مسئول شده است امروز برای عده ای به یک حق مسلم تبدیل شده که اساساً این رویه غلطی بوده است و باید اصلاح شود.

گفتنی است این جلسه بعد ازظهر روز جمعه با حضور بخشدار مرکزی و روئسای ادارات متولی برگزار شد.