امام جمعه شهرستان ازنا: حجاب و عفاف خط قرمز نظام اسلامی است

به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه شهرستان ازنا، حجت الاسلام والمسلمین سپهوند امام جمعه شهرستان ازنا در خطبه های این هفته نماز جمعه، ضمن توصیه و سفارش خود و نمازگزاران به تقوای الهی، به سالروز شهادت امام علی (ع) و شبهای قدر اشاره کرد و گفت: باید از فرصت ویژه و گرانقدر شبهای قدر استفاده کنیم و برای گشایش مشکلات کشور و جوانان دعا کنیم و دوستان و آشنایان خود را به مسجد برای بهره مندی از شبهای قدر، دعوت کرده و به نوعی اسلام را تبلیغ کنیم.

ایشان با تاکید بر تشویق جوانان جهت جذب در حوزه علمیه و دستگاه تبلیغ دین؛ بیان کرد: یکی از کارهای بی نظیر و باقیات صالحات برای مردم، دعوت فرزندان و آشنایان برای ثبت نام در حوزه های علمیه است؛ باید تمام ظرفیت خود را برای این امر به کار بگیریم و از جهات مختلف، جوانان و نوجوانان را برای سربازی امام زمان(عج)، حمایت کنیم.

امام جمعه ازنا به توقع رهبر معظم انقلاب از مسئولان، اشاره و اظهار کرد: توقع مقام معظم رهبری از مسئولان این است که شعار سال به نوعی ذبح نشود و در حد سربرگ و بنر زدن نباشد؛ می بایست تمامی منابع و ظرفیت های کشور از قبیل منابع خدادادی و زیرساخت های کشور و استعداد و ایده های جوانان نخبه به کار گرفته شود، تا شعار سال متحقق گردد.

حجت الاسلام سپهوند در ادامه با بیان اینکه نباید سرمایه های مردم در خانه ها نگه داشته شود، بیان داشت: آمار و بررسی ها نشان می دهد بیش از ۲۰ میلیارد دلار ارز در خانه های مردم قرار دارد که اگر این رقم در بانکها قرار داده شود، بانکها هم سود آنرا به صورت دلاری می دهند و هر زمان هم کسی تمام سپرده خود را بخواهد، بانک تمام آنرا ارائه می دهد که با این اقدام کمک بزرگی به تولید در کشور خواهد شد و تحولی عظیم در تولید بوجود خواهد آمد.

وی با گریزی بر سخنان اخیر مقام معظم رهبری در خصوص عفاف و حجاب، گفت: بی حجابی مطابق بیان معظم له؛ حرام شرعی و سیاسی است و همانطور که مستحضرید، عدم رعایت حجاب و عفاف و رعایت آن در اسلام، جز احکام ضروری است و نمی توان در هیچ زمان و شرایطی آنرا نادیده گرفت.

خطیب جمعه ازنا با ذکر آیات ۳۱ سوره نور و آیه ۵۹ سوره احزاب، اظهار داشت: در این آیات به صراحت بر حجاب زنان و پوشاندن موها و تمام بدن، تاکید می کند؛ پس این بحث غیر قابل اقماض است و نمی توان با پدید آمدن شرایط مختلف، بخواهیم از آن دست بکشیم یا نسبت به آن کوتاهی کنیم.

ایشان با بیان اینکه دنیای غرب از زنان ایرانی، سیلی محکمی خورده است و از آنان کینه دارد، گفت: در اول انقلاب اگر زنان نبودند این انقلاب به سرانجام نمی رسید و در تمامی شرایط زنان، دوشادوش مردان در پیشرفت انقلاب نقشی اساسی داشتند و به این دلیل غرب از زنان ایرانی ضربه های بسیاری خورده است و به سبب کینه ای که از آنها دارد، تمامی ظرفیت خود را به کار گرفته تا به زن ایرانی، آسیب بزند.

حجت الاسلام والمسلمین سپهوند در پایان خاطرنشان کرد: حجاب و عفاف خط قرمز نظام اسلامی است و امکان ندارد ملت ایران از این ارزش الهی دست بکشند.